Ilustracja do artykułu: Ostrowianin wicemistrzem Polski

Ostrowianin wicemistrzem Polski

30-09-2019

Paweł Szkudlarek, młody zawodnik ekipy speedrowerowej Wiraż Ostrów Wielkopolski, został wicemistrzem Polski do lat 12. Z bardzo dobrej strony pokazali się także seniorzy klubu, którzy w czwartej rundzie Drużynowego Pucharu Polski wywalczyli trzecią pozycję.

W minioną sobotę, w Częstochowie, rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w kategoriach: U12, U10 oraz U8. W pierwszej z nich ogromny sukces odnotował zawodnik ostrowskiego klubu, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, Paweł Szkudlarek, który wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Ostrowianin musiał uznać wyższość jedynie Zuzanny Klett z Żołędowa, która dominuje na krajowych torach zarówno w zawodach dziewcząt, jak i chłopców. W tej kategorii wystartowali również inni zawodnicy z naszego miasta. Szymon Domżalski zajął 10. miejsce, Adam Olejnik 12., a Oliwier Kurpas – 13. W kategorii U10 ósmy był Bartek Wasielewski, a w U8 również ósme miejsce zajął Paweł Kuświg.

Dzień później w szranki stanęli seniorzy, którzy walczyli w Gminie Poczesna o punkty finałowej rundy Drużynowego Pucharu Polski. Zawodnicy ostrowskiego klubu wystartowali w swoim najsilniejszym składzie: Szymon Kowalczyk, Piotr Kupczyk, Marcin Kołata, Mikołaj Reszelewski, Paweł Szkudlarek. W turnieju tym PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski zajął znakomite trzecie miejsce! Różnica między ekipami była niewielka. Po podliczeniu punktów okazało się, że do zwycięstwa ostrowskiemu zespołowi zabrakło zaledwie jednego punktu!