Ilustracja do artykułu: Zagrali w koszykówkę na Rynku

Zagrali w koszykówkę na Rynku

22-07-2024

Na ostrowskim Rynku, kibice mieli okazję podziwiać rywalizujące zespoły w turnieju LOTTO 3x3 Quest 2024. Zwyciężyła pierwsza drużyny BM Stali Ostrów w koszykówce 3x3

Ostrowski turniej był eliminację do Mistrzostw Polski Lotto 3x3 Quest. Koszykarze BM Stal, których trenuje Vadim Czeczuro, nie musieli martwić się o awans, gdyż ten zapewnili sobie już wcześniej.

- Bardzo nam jednak zależało, by wygrać turniej przed własną publicznością i zdobyć puchar – mówi Vadim Czeczuro.

W finale ostrowianie pokonali zespół Palę Tróje 21:19. Zwycięzcy zainkasowali 6 tysięcy złotych. Natomiast trzeci zespół BM Stal, który niespodziewanie awansował do czołowej czwórki, zakończył zmagania właśnie na czwartym miejscu. MVP zmagań wybrano Wiktora Sewioła ze Stali.

- To była wspaniała promocja koszykówki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Pojedynki półfinałowe oraz finał rozegrane zostały przy sztucznym świetle. Atmosfera byłą fantastyczna, sportowych emocji nie brakowało, a kibice bawili się doskonale.

Podczas turnieju klub ogłosił, że do Stali powraca Mateusz Zębski, który w minionym sezonie branił barw Śląska Wrocław.

Imprezę wspierało Miasto Ostrów Wielkopolski.