Archiwum
słonecznie
16℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Krzysztof Łyżwa w ostrowskiej „dziewiątce”

Krzysztof Łyżwa w ostrowskiej „dziewiątce”

13-06-2017

Spotkanie ze znanym polskim piłkarzem ręcznym, reprezentantem Polski, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, absolwentem „dziewiątki”- Krzysztofem Łyżwą odbyło się w poniedziałek, 12 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

Gościa, w imieniu całej społeczności ostrowskiej „dziewiątki” serdecznie powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Justyna Uciechowska.

– Cieszę się, że Pan Krzysztof odwiedził naszą szkołę… Takie spotkanie z wybitnym sportowcem jest bardzo wartościowe dla uczniów, ponieważ wskazuje możliwości rozwoju własnych pasji i uzdolnień sportowych– podkreśliła dyrektor szkoły.

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, która była w tym dniu specjalnie przygotowana na powitanie szczególnego gościa. W spotkaniu z Krzysiem wzięli udział uczniowie klas III, IV i V, dyrektor szkoły oraz przedstawiciele grona pedagogicznego. Na początku spotkania gromkimi brawami przywitano wspaniałego gościa, następnie nauczyciel Martyna Kupczyk-Kubacka poprowadziła całą imprezę przedstawiając osiągnięcia i sukcesy naszego Mistrza.

Podczas spotkania Krzysztof Łyżwa przybliżył uczestnikom dyscyplinę sportową, jaką jest piłka ręczna, opowiedział o swoich największych sukcesach, wytrwałości
i cierpliwości sportowca oraz wielu innych wspaniałych chwilach, których doświadczył podczas swojej kariery.

W trakcie spotkania szczypiornista został zasypany gradem pytań od jego uczestników m.in. Co sprawiło, że został Pan piłkarzem ręcznym?, Jak wygląda dzień piłkarza ręcznego?, Jakie to uczucie grać w reprezentacji Polski?...Na koniec pierwszej części spotkania zaproszony gość rozdał uczniom zdjęcia ze swoim wizerunkiem i autografem oraz wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Ponadto Krzysztof Łyżwa na ręce dyrektor Justyny Uciechowskiej przekazał piłki dla młodych piłkarzy ręcznych ostrowskiej „dziewiątki”. W drugiej części spotkania uczniowie udali się wraz z dyrekcją szkoły na boisko wielofunkcyjne, na którym Krzysztof Łyżwa przeprowadził specjalistyczny trening z młodymi adeptami piłki ręcznej klas sportowych w naszej szkole.Całe spotkanie przebiegało w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze. Całemu wydarzeniu towarzyszyła ostrowska telewizja Pro-Art.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x