Zapraszamy na PRELEKCJE podczas 4. festiwalu OSTROwPLANSZE!!! Kiedy? W najbliższy weekend 25 i 26 marca. Gdzie? W Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Waryńskiego 29.
Prelekcje sobota:
Dla nauczycieli
12:00 - Dziecko w świecie wirtualnym - jak za tym nadążyć
(prowadzący - psycholog esportowy, pedagog i performance coach Patrycja Radoń, 60 min)
Opis: TikTok, Instagram, Snapchat, Twitch, Discord, OnlyFans to jedne z niewielu mediów, z których korzysta dzisiejsza młodzież. Dane pokazują, że starsze pokolenie (rodzice, nauczyciele) nie nadążają za aktualnymi trendami co za tym idzie - nie mają kontroli nad aktywnością swojego dziecka w internecie. Na warsztatach zaprezentuję co pochłania ogrom czasu dziecka w internecie, oraz dlaczego dzieci i młodzież marzą o tym, aby zostać influencerem/youtuberem
13:15 - Nowe technologie w edukacji - jak urozmaicić warsztat pracy nauczyciela
(prowadzący - psycholog esportowy, pedagog i performance coach Patrycja Radoń, 60 min)
Opis: Laboratorium przyszłości oraz zakup takich sprzętów jak okulary VR, drukarka 3D, długopisy 3D to dla Ciebie abstrakcja? Na warsztatach wspólnie zastanowimy się jak zmienić negatywne podejście młodzieży do szkoły, a także porozmawiamy o grach komputerowych.
Dla uczestników
1. 12:00 – Pierwsze kroki w grach fabularnych – praktyczny poradnik
(prowadzący – Maciej Tytko, Liga ZMG, 30 min)
Opis: Słyszałeś o grach fabularnych i chciałbyś spróbować zagrać? Widziałeś jak w stranger things grają w Dungeons & Dragons i ciekawi Cię co to jest? A może chciałeś spróbować zagrać z kumplami w RPGa gdy mama wyłączyła wifi? Teraz masz właśnie szansę przekonać się od czego zacząć, jak bez bólu przejść 600 stron podręcznika, gdzie kupić pierwsze kostki, jak stworzyć bohatera i przeżyć najfajniejsze przygody w twoim życiu.
PS powiem też czym jest niedźwieżuk i czemu nazwali go straszydłem.
2. 12:45 – Jak umówić się na granie w 6 dorosłych osób
(prowadzący – Maciej Tytko, Liga ZMG, 15 min)
Opis: Krótki poradnik jakie narzędzia zastosować gdy nie potraficie się umówić na granie. Co zrobić jak Zosia znów dostała wysypki, Marek w czwartki ma treningi jedzenia pączków, na czacie wieje tylko pustka a najbliższy wspólny termin w kalendarzu jest na emeryturze.
3. 13:15 - Stary Świat w nowych szatach – Warhammer Fantasy Roleplay: 4 edycja
(Prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała – Copernicus Corporation, 60 min)
Opis: Ponury świat niebezpiecznych przygód wzywa nowych śmiałków. Łowcy czarownic, elfi zwiadowcy, niezrównoważeni czarodzieje, krasnoludzcy zabójczy czy szczurołapi wspierani przez małe, ale zajadłe psy – ludzie i nieludzie z różnych dróg życia – wszyscy czują, że na północy zbiera się burza. Siły Niszczycielskich Potęg Chaosu szykują się do kolejnej inwazji, a ich agenci i kultyści niszczą od środka Imperium Sigmara. Pozwólcie, że opowiemy wam o najnowszej odsłonie RPG w tym niezwykłym świecie, który od czterdziestu lat fascynuje kolejne pokolenia Graczy.
4. 14:30 - Wiedźmin przy stole, czyli RPG w świecie Geralta i Ciri – Witcher RPG
(Prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała, Copernicus Corporation, 60 min)
Opis: Potem mówiono, że podręcznik ten przyszedł od zachodu od strony Wielkiej Wody… Wiedźmińskiego świata nie muszę Wam przedstawiać. Znacie go z książek, gier wideo, może nawet którejś z ekranizacji. Wiecie o wybieraniu mniejszego zła, zmorach i kikimorach oraz łowców potworów, którzy za marną zapłatę gotowi są bronić ludzi, którzy nimi gardzą. Pozwólcie, że opowiem wam dziś o grze, w której możecie wcieli się w mrukliwych wiedźminów, zdradzieckie czarodziejki, zarozumiałych bardów, pyskate krasnoludy, a nawet dzielne bobołaki. Czy jesteście gotowi ruszyć z nimi na Szlak?
5. 15:45 – Dlaczego warto grać w RPGi (na wesoło)
(prowadzący – Dominika Datko, Liga ZMG, 60 min)
Opis: Czym są RPGi? Po co nam one? Czy warto w nie grać? Podobno to zabawa i miłe spędzenie czasu, ale po co to komu. Na szczęście RPGi mają o wiele więcej do zaoferowania: można na nie zdobyć dziewczynę, zdać studia, a nawet dostać pracę. Przyjdź, jeśli chcesz usłyszeć te i wiele innych historii. A jaka jest Twoja historia?
6. 17:00 – Spotkanie autorskie z Anną Musiałowicz,
Temat: Nie tylko strach – o emocjach w odbiorze literatury grozy, 90 min
Opis: Z wykształcenia pedagog-resocjalizator. Z natury włóczykij. Z zamiłowania pisarka. W chwilach wolnych nawiedza zamki, grywa w szachy. Jest współtwórczynią projektu Anushka&Betushka, zajmującego się malowaniem na odzieży. Ma milion pomysłów na sekundę, które przekuwa w działanie.
Natomiast przede wszystkim nie odrywa się od książek.
Zadebiutowała w 2016 r. i od tego czasu opublikowała kilkadziesiąt opowiadań. Jej pierwsza powieść "Diabeł zza okna" (2020), była nominowana w plebiscycie Lubimyczytac.pl na KSIĄŻKĘ ROKU, w kategorii horror. Kolejna - "Kuklany las" (2021), wyróżniona w plebiscycie „Brakująca litera” na POLSKĄ KSIĄŻKĘ ROKU 2021, to groza z rodzaju baśniowej, subtelnie i konsekwentnie wzbudzająca uczucie surrealistycznego niepokoju. W najnowszej powieści "Śnieg jeszcze czysty" (2022), autorka główną bohaterką czyni słowiańską wieś, daleką od wyobrażeń o sielskości, pełną demonów i przesądów, pokutujących wciąż w naszym społeczeństwie.
Premiera kolejnej książki zapowiadana jest na pierwszą połowę 2023 roku.
7. 18:45 – Quiz planszówkowy – po jednym pionku
(prowadzący – Maciej Tytko, Liga ZMG, 60 min)
Opis: Myślisz, że znasz gry planszowe? To nie jest ważne, bo robimy quiz na wesoło w którym każdy się odnajdzie. Zgadnij ile pionków wystarczy by zgadnąć co to za gra.
Prelekcje niedziela:
1. 10:00 – Jak być złym mistrzem gry
(prowadzący – Karol Tytko, Liga ZMG, 60 min)
Opis: Na Mistrzu Gry spoczywa wiele praw i obowiązków. Tym łatwiej wszystko wziąć i rozbić w drobny mak. Przyjdź, by dowiedzieć się jak pokłócić graczy, zmarnować im postacie, zniszczyć klimat i sprawić by twoja drużyna uciekła w popłochu. Dosłownie! Wiedza przekazywana od pokoleń w Lidze Złych Mistrzów Gry
2. 11:15 – Jak być złym graczem w RPG
(prowadzący – Karol Tytko, Liga ZMG, 60 min)
Opis: Gracze mogą popełniać błędy. A co, jeżeli zrobią ich więcej? Przyjdź by dowiedzieć się jak zniszczyć scenariusz Mistrzowi Gry, stłamsić pozostałych graczy i pozostać sam na placu boju. Lub w innym miejscu gdzie przeważnie gracie. Wszystkie podane przykłady oparte są na własnych doświadczeniach, i ludzi z którymi już nie gram.
3. 12:30 - Tytuł: Warhammer Age of Sigmar Roleplay: Soulbound – przedstawienie systemu
Prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała, Copernicus Corporation, 60 min
Opis: Chaos zwyciężył, pokonany bóg Sigmar dryfuje w przestrzeni kosmicznej. Odnajduje go zodiakalny smok Dracothion i wspólnie udają się do Krain Śmiertelnych – wymiarów, które powstały dzięki wiatrom magii wokół rdzenia unicestwionej planety znanej jako Świat-Który-Był. Podczas tej prelekcji przybliżymy Wam system fabularny osadzony w najnowszym uniwersum sygnowanym marką Warhammer. Opowiemy o świecie, założeniach fabularnych i dynamicznej mechanice opartej o pule kości sześciościennych. Czeka Was szalona jazda bez trzymanki!
4. 13:45 - Tytuł: Warhammer 40,000: Opowieści o dalekiej przyszłości
Prowadzący: Kamil „Sythriel” Pruski, Jakub Zapała, Copernicus Corporation
Opis: To ciekawe czasy dla WH40K. Planowane są filmy i seriale, wychodzi wiele gier wideo, w tym adaptacje papierowych gier RPG na ekrany komputerów. Razem z Copernicus Corporation od lat możecie zanurzać się w tą ponurą odległą przyszłość naszej galaktyki, gdzie herezja, obcy i wojenna zawierucha czyhają na każdym kroku, a inkwizycja, gwardia imperialna i potężni Kosmiczni Marines walczą niestrudzenie o przetrwanie ludzkości. O tym settingu, naszych grach i planach wydawniczych będzie tu mowa.
5. 15:00 – Fantastyczne Kalambury
(prowadzący Maciej Tytko, Liga ZMG, 60 min) – zobaczymy
Opis: Smok, hydra, wiedźmin, koza. Pokażemy publiczności najbardziej fantastyczne stworzenia i zobaczymy, kto zgadnie jaki potwór dostał się na naszą scenę. Można zgłaszać się drużynowo oraz indywidualnie.