Archiwum
pochmurno
-3℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Awans Ostrowa Wielkopolskiego. Jesteśmy dumni z naszego miasta!

Awans Ostrowa Wielkopolskiego. Jesteśmy dumni z naszego miasta!

01-06-2022

Wysokie, 4. miejsce zajął Ostrów Wielkopolski w tegorocznym Rankingu Perły samorządu Dziennika Gazety Prawnej. Ten świetny wynik cieszy nas tym bardziej, że oznacza awans naszego miasta o kilka pozycji w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu, w którym Ostrów Wielkopolski zajął 9. miejsce. Tak czy inaczej – znajdujemy się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów miejskich do 100 tys. mieszkańców. W tym roku wyprzedziły nas tylko Ciechanów, Legnica i Ełk.

Ranking Perły samorządu Dziennika Gazety Prawnej ma na celu docenienie i nagrodzenie tych samorządów i włodarzy, którzy najlepiej dbają o mieszkańców i odpowiadają na ich potrzeby. W tym roku odbyła się jubileuszowa - X edycja rankingu. Eksperci ponownie sprawdzili, jak samorządy rozwijają lokalną gospodarkę, dbają o edukację, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz jaką opieką otaczają osoby ze szczególnymi potrzebami i w jakim stopniu dbają o środowisko i jakość powietrza. Podobnie jak w latach ubiegłych, wyłoniono również najlepszego włodarza.

Pereł Samorządu poszukiwano w czterech kategoriach: • gmina wiejska, • gmina miejsko-wiejska, • gmina miejska do 100 tys. mieszkańców, • gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.

perły samorządu Prezydent Beata Klimek 1 miejsce

Szczególnie wyróżnienie otrzymała natomiast Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. W tegorocznym rankingu Perły samorządu zdobyła 1. miejsce w kategorii włodarzy gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców. 

- Nie byłoby to możliwe, gdyby nie moi fantastyczni współpracownicy, mieszkańcy, którzy każdego dnia dodają mi sił i energii do działania. Tę nagrodę dedykuję mojemu miastu, moim mieszkańcom i wszystkim dzielnym i odważnym samorządowcom, którzy każdego dnia wykonują ciężką, odpowiedzialną i piękną pracę na rzecz rozwoju lokalnych wspólnot. W swojej samorządowej działalności zawsze powtarzam, że nie ma wolności bez solidarności, ale nie ma też wolności bez samorządności. Udowadniamy to każdego dnia. Gratuluję moim koleżankom i kolegom samorządowcom wyróżnień w rankingu - podkreśla prezydent Beata Klimek.

Druga i trzecia lokata przypadły odpowiednio Prezydentowi Ciechanowa Krzysztofowi Kosińskiemu oraz Prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 18 maja podczas Kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Pełna lista uhonorowanych samorządów i samorządowców została opublikowana 25 maja w specjalnym wydaniu Samorządu i Administracji w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x