Ilustracja do artykułu: Beata Klimek Perłą Samorządu nr 1!

Beata Klimek Perłą Samorządu nr 1!

20-05-2022

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek została wyróżniona tytułem Perły Samorządu. Została najlepszym prezydentem miast do 100 tys. mieszkańców. Nasze miasto zostało jednak odznaczone dwukrotnie. Ostrów Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów – gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. Nagrody te przyznano w ramach jednego z największych rankingów w Polsce „Perły Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.

- Praca w samorządzie jest bardzo trudna, bardzo odpowiedzialna, ale także bardzo piękna. Na naszych oczach zmieniają się nasze miasta, lokalne wspólnoty, mamy ogromny i bezpośredni wpływ na jakość życia naszych mieszkańców. Nie pracujemy dla wyróżnień, zaszczytów i honorów, to jednak takie nagrody sprawiają nam wiele radości. Dla mnie, nagroda przyznana przez Dziennik Gazetę Prawną, jeden z najbardziej opiniotwórczych i prestiżowych krajowych dzienników, ma wielkie znaczenie. To wyróżnienie sprawiło bardzo dużo radości. To powód do dumy i satysfakcji oraz potwierdzenie, że kierunek obrany przez Ostrów Wielkopolski jest właściwy. Moja radość jest tym większa, że nie tylko ja, jako prezydent, zajęłam wysokie miejsce w rankingu, ale także Ostrów Wielkopolski znalazł się na 4. miejscu najlepiej ocenianych miast do 100 tys. mieszkańców. To oznacza, że nasza samorządowa praca, wysiłki i starania, o to, by nasze miasto było innowacyjne, wygodne do życia są doceniane na arenie ogólnopolskiej - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prezydent Beata Klimek zajęła pierwsze miejsce w kategorii włodarzy gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców. Drugie miejsce przyznano Krzysztofowi Kosińskiemu, prezydentowi Ciechanowa, a trzecie Beacie Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy.

Wśród wyróżnionych gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, nasz Ostrów Wielkopolski zajął 4. miejsce. Wyprzedziły nas Ciechanów, Legnica i Ełk.

- Nie byłoby to możliwe, gdyby nie moi fantastyczni współpracownicy, mieszkańcy, którzy każdego dnia dodają mi sił i energii do działania. Tę nagrodę dedykuję mojemu miastu, moim mieszkańcom i wszystkim dzielnym i odważnym samorządowcom, którzy każdego dnia wykonują ciężką, odpowiedzialną i piękna pracę na rzecz rozwoju lokalnych wspólnot. W swojej samorządowej działalności zawsze powtarzam, że nie ma wolności bez solidarności, ale nie ma też wolności bez samorządności. Udowadniamy to każdego dnia. Gratuluję moim koleżankom i kolegom samorządowcom wyróżnień w rankingu - dodaje prezydent Beata Klimek.

Ranking „Perły Samorządu” to jeden z największych i najbardziej cenionych rankingów w Polsce. Jego twórcą jest redakcja Dziennika Gazeta Prawna. Partnerem merytorycznym konkursu są eksperci ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki i biznesu spółki Deloitte Consulting S.A. Jest to ranking niezależny, bezpłatny i obiektywny. Tegoroczna edycja rankingu była edycją jubileuszową, bo już 10.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 18 maja podczas kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Pełna lista uhonorowanych samorządów i samorządowców zostanie opublikowana 25 maja w specjalnym wydaniu Samorządu i Administracji w Dzienniku Gazety Prawnej.

Tegoroczne wyróżnienie w rankingu Dziennika Gazety Prawnej to już kolejne wyróżnienie dla Ostrowa Wielkopolskiego. W 2017 roku prezydent Beata Klimek znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych włodarzy z terenu całego kraju, a Ostrów został wyróżniony w rankingu aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, tytuł najlepszego samorządowca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała także w 2018 roku. Natomiast w 2019 roku Ostrów Wielkopolski otrzymał tytuł Lidera Dobrych Praktyk za projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego wraz z systemem elektromobilności miejskiej. W 2020 roku Beata Klimek, w kategorii włodarze gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, zajęła drugie miejsce. Wówczas nasze miasto zostało odznaczone dwukrotnie, bo Ostrów Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów – gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. Po raz kolejny Ostrów został wyróżniony w rankingu najlepszych miast do 100 tys. mieszkańców w 2021 roku.


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x