Archiwum
pochmurno
-3℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Dni Otwarte w SP9

Dni Otwarte w SP9

21-03-2022

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. To bardzo ważny czas dla uczniów klas pierwszych. To właśnie oni po raz pierwszy przekroczą próg naszej szkoły. W miniony piątek, wraz z rodzicami, mieli okazję poznać bogatą ofertę edukacyjną naszej placówki, która umożliwia pogłębianie wiedzy z wybranych przedmiotów i różnych kręgów zainteresowań. Dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia, w naszej szkole organizowane są liczne zajęcia sportowe, w tym: koszykówka, piłka ręczna, kółko taneczne. Na uczniów czeka nowoczesna hala sportowa, sala gimnastyczna, sala Fitness, boisko wielofunkcyjne i bieżnia lekkoatletyczna. Dla miłośników żywego słowa prowadzone są zajęcia teatralne, a dla ciekawych świata szkolnych dziennikarzy praca w redakcji gazetki szkolnej. Szkolne Koło PCK oraz Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dalej”  chętnie zaprasza do pomocy wolontariuszy. Dla piechurów organizujemy rajdy, a na młodych entuzjastów Europy czeka „Klub Europejczyka”. Nasza placówka jest „Szkołą na czasie” – wyróżnia się wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w codziennej pracy z uczniami. Posiadamy dwie pracownie informatyczne wyposażone w komputery stacjonarne, laptopy i 2 telewizory interaktywne. W szkole funkcjonuje Mała Szkoła Medialna, w ramach której prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie i programistyczne z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu filmowego i fotograficznego oraz robotów do nauki programowania (Ozobotów, Photonów).

W szkole funkcjonuje również telewizja szkolna. We wrześniu 2019 r. po uzyskaniu zgody MEN, rozpoczę,liśmy eksperyment pedagogiczny pod hasłem ‘’Klasa o profilu medialnym w szkole podstawowej", dzięki czemu nasza szkoła miała okazję podjąć współpracę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie edukacji medialnej dzieci. Nowością jest  to, że od 1 września w klasie pierwszej, dla chętnych uczniów, nauka języka angielskiego będzie prowadzona ze zwiększoną liczbą godzin.  Pozwoli to, z całą pewnością, na sprawniejsze opanowania tego języka.

Miniony piątek w naszej szkole to był prawdziwie rodzinny czas. Naszą szkołę odwiedziły całe rodziny. Przyszli uczniowie i ich rodzeństwo,  bawili się wspaniale. Zwiedzanie szkoły było jak jazda pociągiem ze stacjami. Na każdym odcinku czekało mnóstwo atrakcji: malowanie, wyklejanie, doświadczenia chemiczne i fizyczne, pierwsze wypowiedzi do szkolnej telewizji czy zabawy z robotami.  Kolorowa świetlica ze swoimi balonami czy w końcu dekoracja ciastek z cyferką 9, upieczonych specjalnie na tę okazję. ”To był najlepszy dzień w całym tygodniu” – powiedziała 7- letnia Zosia.  Pierwsze dni nauki mogą być trudne. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby rodzice  byli pewni, że ich dzieci zostaną otoczone życzliwością i wszechstronną pomocą nauczycieli oraz wychowawców z naszej szkoły. Dołożymy starań, aby wszystkie dzieci czuły się bezpiecznie i chętnie uczęszczały do naszej szkoły.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x