Ilustracja do artykułu: Drużyna z SP nr 9 mistrzem Wielkopolski

Drużyna z SP nr 9 mistrzem Wielkopolski

14-04-2017

Mistrzem Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Podopieczni Filipa Orleańskiego zdecydowanie wygrali wszystkie mecze kolejno z SP Gołańcz 23 - 9, SP 10 Poznań 20 - 11 oraz SP 1 Mosina 19 – 11. W półfinale młodzi szczypiorniści pokonali rewelacyjnie SP 13 Leszno 15 – 9, a w finale SP 4 Oborniki 15 – 13.

W dniach 11-12 kwietnia 2017 roku na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu został rozegrany Finał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych zespołów z wielkopolski, które triumfowały w zawodach rejonowych. Ostrowska dziewiątka zagrała w składzie: Łukasz Biegała, Igor Bilowszczuk, Michał Duży, Dawid Kalwarski, Wiktor Karpiński, Adam Kaźmierczak, Maksymilian Klimek, Jan Michaś, Filip Pietrzak, Jakub Rataj, Bartosz Szkudlarek, Michał Wołowicz, Tomasz Woźniak. Trener: Filip Orleański.

Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy i rozegrały systemem "każdy z każdym" mecze eliminacyjne. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9, podopieczni Filipa Orleańskiego zdecydowanie wygrali wszystkie mecze kolejno z SP Gołańcz 23 - 9, SP 10 Poznań 20 - 11 oraz SP 1 Mosina 19 - 11.

W drugim dniu zawodów udział wzięły tylko dwa pierwsze zespoły z obu grup. W meczu półfinałowym ostrowianie pokonali rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Leszna 15 - 9.

W wielkim finale spotkali się ze zwycięzcą drugiego półfinału, drużyną SP 4 Oborniki.

- Spotkanie niepokonanych drużyn zapowiadało się bardzo interesująco. Pierwszą połowę, dzięki konsekwentnej grze w obronie zdominowaliśmy wygrywając 10 - 5. Po kilku minutach drugiej połowy powiększyliśmy przewagę do sześciu bramek i kiedy wydawało sie, że mecz jest rozstrzygnięty seria błędów i nieudanych akcji sprawiła, że przewaga stopniała do dwóch bramek – tłumaczy trener drużyny Filip Orleański.

Ostatecznie jednak to piłkarze ręczni SP 9 Ostrów triumfowali 15 - 13, zdobywając tytuł Mistrzów Województwa Wielkopolskiego.