Ilustracja do artykułu:  Jakub Krawczyk - żużlowiec z Siódemki na siódemkę

Jakub Krawczyk - żużlowiec z Siódemki na siódemkę

18-11-2021

Jakub Krawczyk, absolwent Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim swoją przygodę z żużlem rozpoczął w wieku 13 lat. Od zawsze była to jego pasja i marzył, że kiedyś wzorem największych mistrzów, będzie rywalizować na torze. Treningi rozpoczął pod okiem trenera Mariusza Staszewskiego i bardzo szybko dał się poznać jako zdolny, waleczny i dążący do celu obiecujący zawodnik. Jakub zawodowo jeździ od dwóch lat i bardzo szybko zaczął osiągać sukcesy.

Jakub Krawczyk w 2020 roku zdobył drużynowo tytuł Mistrza Wielkopolski oraz indywidualnie II Wicemistrza Wielkopolski. Ponadto zajął II miejsce w Indywidualnym Turnieju o 68 Łańcuch Herbowy Ostrowa Wlkp, a także II miejsce w Nice Cup w Grudziądzu. W 2021 roku  wywalczył tytuł I Wicemistrza Wielkopolski w  Młodzieżowym Turnieju  Indywidualnym, II miejsce w Nice Cup w Toruniu, II miejsce w Memoriale Jerzego Suffnera, III miejsce w XXIV  Memoriale Rifa Saitgareeva, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, III miejsce w Nice Cup w Łodzi,  III miejsce w turnieju Zaplecze Kadry Juniorów  w Lublinie. Ogromnym osiągnięciem młodego żużlowca było zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza eWinner I ligi, który zagwarantował mu awans do Ekstraligi.

Jakub nieustannie podnosi swoje umiejętności, jest cierpliwy i nie poddaje się przeciwnościom losu. Wie, że sukces na torze, to nie tylko siła mięśni, ale też praca głową i mimo swojego młodego wieku udowodnił, że jest również silny psychicznie, co w sporcie jest niezwykle ważne.

- Cieszymy się niezwykle, że Jakub na swojej drodze napotkał życzliwych sobie ludzi, którzy poznali się na jego talencie  i pokazali mu jak wykorzystać  ten dar, który posiada. Niewątpliwie taką osobą jest jego trener oraz sponsorzy, którzy w niego uwierzyli, ale przede wszystkim Rodzice, bez których wsparcia Jakub nie rozpocząłby tej przygody z czarnym sportem. Jako dyrektor szkoły jestem dumna, że Jakub był naszym uczniem i jest  naszym absolwentem. Wierzę, że spotkanie z mistrzem Świata Tomaszem Gollobem, które odbyło się w naszej szkole w 2015roku i na którym Jakub  był obecny, utwierdziło go w przekonaniu, że warto mieć marzenia i konsekwentnie je realizować. Wszyscy widzimy sukcesy, ale należy podkreślić, że jest to okupione sporym wysiłkiem i ryzykiem, dlatego jako cała społeczność  Siódemki życzymy Jakubowi szczęścia na torze,  powodzenia i dalszych, pięknych sukcesów. Pragniemy go zapewnić, że Siódemka zawsze będzie mu kibicować - wspomina Jakuba Urszula Twardowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x