Ilustracja do artykułu: Koncentratory tlenu i pulsoksymetry dla ostrowian

Koncentratory tlenu i pulsoksymetry dla ostrowian

21-12-2020

W piątek 18 grudnia oficjalnie przekazano 15 koncentratorów tlenu i 15 pulsoksymetrów ostrowskiej stacji Caritas, która bezpłatnie będzie je wypożyczać mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwszy zestaw niemal natychmiast trafił do ostrowianina w potrzebie. To kolejne działanie Miasta w walce z pandemią koronawirusa.

- Urządzenia te będą wypożyczane bezpłatne mieszkańcom naszego miasta. Dzięki nim pacjenci, którzy w sposób ciężki, choć nie wymagający leczenia szpitalnego, mogą w warunkach domowych, korzystać z tlenoterapii. Przeznaczyliśmy, na ten niezwykle potrzebny zakup, 50 tys. złotych. Pierwszy koncentrator tlenu trafił już do taty Kamili, który dzięki niemu, będzie mógł wrócić do domu i spędzić święta z rodziną. Dużo zdrowia dla pana i dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, które pomagają w niewydolności oddechowej. Natomiast pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które pozwalają badać  saturację, a także częstotliwość pracy serca, czyli puls.

- Jestem bardzo wdzięczna za taką akcję i możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu. To sprzęt przeznaczony dla mojego taty, który chorował na koronawirusa. Nadal przebywa w szpitalu, ale jak tylko odbiorę zestaw specjalistycznego sprzętu, zabieram tatę do domu. Będzie mógł kontynuować leczenie w domu, z nami, z rodziną. To niesamowicie ważne dla nas i dla niego  – mówi Kamila Ryfa, która jako pierwsza odebrała koncentrator tlenu i pulsoksymetr dla swojego ojca.

Bezpłatne wypożyczenia specjalistycznego sprzętu prowadzi Caritas w Ostrowie Wielkopolskim, która od zajmuje się wypożyczaniem sprzętu medycznego.

- Każdy mieszkaniec naszego miasta, który będzie chciał wypożyczyć taki sprzęt, będzie musiał okazać się skierowaniem od lekarza z podaniem dawki tlenu - wyjaśnia Monika Królikiewicz, kierownik Stacji Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim i dodaje, że z wypożyczającym zostaje spisana kartoteka pacjenta.

- Docierały do nas głosy, że ten sprzęt jest potrzebny. Caritas już dysponował takimi urządzeniami, ale wciąż było ich za mało. Właśnie dlatego przeznaczyliśmy 50 tys. złotych na wsparcie naszych mieszkańców w tych trudnych chwilach. To bardzo potrzebna inicjatywa – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x