Archiwum
pochmurno
-3℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: „Mister” za basen i muzeum

„Mister” za basen i muzeum

01-10-2018

Kolejny już raz Ostrów Wielkopolski doceniony został w konkursie „Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej”. Tym razem aż dwukrotnie – za modernizację Basenu Miejskiego oraz za Muzeum 3D.

- Bardzo mnie cieszą te dwie nagrody, bo to wyróżnienie od lokalnego środowiska branży budowlanej. Dostrzeżono i nagrodzono dwie inwestycje, które dostarczają dużo radości naszym mieszkańcom – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Basen Miejski „Olimpijska” oddano do użytku 23 czerwca 2017 roku. Przez dwa sezony odnotował aż 100 tys. odwiedzin!

- Przez wiele lat było to dla ostrowian miejsce kultowe, które zaczęło popadać w ruinę. Basen stawał się coraz bardziej zdegradowany. W tej kadencji przywróciliśmy temu miejscu należną mu pozycję. Przeogromne zainteresowanie obiektem pokazało, że była to niezwykle oczekiwana inwestycja – przekonuje prezydent.

Modernizacja basenu otrzymała nagrodę w kategorii „Budownictwo sportowo – rekreacyjne”.

Natomiast dzięki Muzeum 3d ostrowianie mogą odbyć multimedialny spacer starymi ulicami naszego miasta, zobaczyć dawne sklepy, a także spędzić czas w kinie zaaranżowanym na wnętrze dawnego Kina Roma.

- Najcenniejsze w tym projekcie jest to, że łączymy historię z bardzo nowoczesnym sposobem jej przekazywania. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie do tego, by pokazać ją w jak najatrakcyjniejszej formie. Ostrów wzbogacił się o kolejny, bardzo nowoczesny element oferty kulturalnej naszego miasta – stwierdza Beata Klimek.

Ostrowskie Muzeum 3d nagrodzono w kategorii „Budownictwo modernizowane, rozbudowy i przebudowy”.

- To nagrody dla każdej z osób, które swoją pracą dołożyły „cegiełkę” do powstania tych obiektów. Bardzo im gratuluję i dziękuję za ten wkład – dodaje prezydent Ostrowa.

Była to już 44. Edycja konkursu „Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej”, który jest jednym z najstarszych w kraju w tej dziedzinie. Plebiscyt jest corocznie organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Radę Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Poznaniu.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x