Ilustracja do artykułu: Pokoloruj Ostrów i wygraj nagrody

Pokoloruj Ostrów i wygraj nagrody

08-01-2021

Już są - pierwsze strony miejskiej kolorowanki, które zawierają charakterystyczne miejsca kojarzące się z naszym miastem. To Arena Ostrów, tężnie w Parku Miejskim, Ogródki Jordanowskie, Stadion Miejski, Ratusz oraz mural z wizerunkiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Znajdą się tam także inne ostrowskie miejsca, jednak o jej ostatecznym kształcie zadecydują internauci w konkursie ogłoszonym na portalu Facebook, na fanpagu UMOstrów.

Kolorowanki udostępniane do samodzielnego wydruku na stronach internetowych to coraz bardziej popularna forma zabawy. Na dobry początek zamieściliśmy tu kilka pierwszych stron. Miejska kolorowanka zostanie także wydana w tradycyjnej formie papierowej. Obecnie składa się ona z 16 prac. Poza wymienionymi już  elementami zawiera też: Mediatekę, amfiteatr, Basen Miejski, Ostrowski Rower Miejski, Centrum Przesiadkowe, Piaski – Szczygliczkę, lodowisko, skatepark oraz boisko sportowe na Ogródkach Jordanowskich. Jedna ze stron dotyczy też miejskich symboli. Pierwsze strony zostały przetestowane przez podopiecznych świetlicy „Boże Podwórko”. Dzieci oceniły ją niezwykle pozytywnie, a występujące w niej postacie zyskały już nawet swoje imiona.

Jeśli ostrowianom spodoba się ta propozycja, kolorowanka będzie uzupełniana o kolejne miejsca – tym razem zgłaszane przez samych mieszkańców. Swoje pomysły można zgłosić w komentarzach pod postem dotyczącym konkursu ogłoszonego na Facebooku, na fanpagu UMOstrów. Konkurs polega na wydrukowaniu dowolnego obrazka załączonego do tego tekstu i pokolorowaniu go. Następnie wykonujemy jego zdjęcie i zamieszczamy pod postem konkursowym na Facebooku. Pięć osób z największą liczbą „polubień” pod swoim zdjęciem otrzyma pakiet gadżetów związanych z Ostrowskim Budżetem Obywatelskim – m.in. torbę, kalendarz, maseczki, kubki i oczywiście kredki, które nieodłącznie związane są z tematem konkursu. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta – w tym przypadku zdjęcie zamieszczają rodzice lub opiekunowie- ale oczywiście tych starszych również. Nie od dziś wszak wiadomo, że kolorowanie jest niezwykle relaksującą czynnością.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Można oczywiście dorysowywać własne postacie, elementy miejskiej architektury – bujna fantazja będzie tu atutem.

Regulamin konkursu jest załącznikiem do niniejszego tekstu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x