Ilustracja do artykułu: Pucharowe zwycięstwa, Ostrovia gra dalej

Pucharowe zwycięstwa, Ostrovia gra dalej

15-11-2017

W Środzie Wielkopolskiej w formie trójmeczu rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego. Dwa zwycięstwa i pierwsze miejsce zajął zespół KPR Ostrovia.

W pierwszym spotkaniu wysoko poprzeczkę biało-czerwonym zawiesili gospodarze imprezy. Polonia prowadziła przez dłuższy okres (mecze rozgrywano 2x25 minut). Jeszcze w 32 minucie było 22:19 dla gospodarzy, którym zabrakło jednak sił. Po serii trafień Mariusza Kuśmierczyka w 40 minucie Ostrovia wyszła na pierwsze prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła 32:25.

Dość nieoczekiwanie jednostronny przebieg miał pojedynek z Nielbą Wągrowiec. Ostrowski zespół triumfował zasłużenie 30:16. W obu czwartkowych meczach cieszą zwycięstwa i dobra postawa najmłodszych zawodników Ostrovii. Szansę na zaprezentowanie się wśród seniorów dostał kolejny junior, Bartosz Matysiak.

Teraz podopiecznych trenerów Kazimierza Kotlińskiego i Piotra Kierzka czekać będzie rywalizacja na arenie ogólnopolskiej.

Polonia Środa Wielkopolska - KPR Ostrovia 25:32 (17:15)

Ostrovia: Dawid Glabik, Tomasz Piskorski - Tomasz Klara, Paweł Piosik 2, Mariusz Kuśmierczyk 5, Dawid Stempniak 3, Mateusz Wojciechowski, Szymon Wojciechowski 1, Jakub Tomczak 8, Artiom Skryba, Damian Krzywda 1, Bartosz Matysiak, Artur Brychcy 5, Patryk Marciniak 7.

KPR Ostrovia - Nielba Wągrowiec 30:16 (15:8)

Ostrovia: Tomasz Piskorski, Mateusz Foterek - Tomasz Klara 6, Paweł Piosik 1, Mariusz Kuśmierczyk 3, Dawid Stempniak 3, Patryk Marciniak 8, Mateusz Wojciechowski 2, Szymon Wojciechowski, Jakub Tomczak, Artiom Skryba, Damian Krzywda 3, Bartosz Matysiak, Artur Brychcy 4.

Zadanie dofinansowane jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.