Ilustracja do artykułu: Rusz się z domu... do Ostrowa!

Rusz się z domu... do Ostrowa!

29-07-2020

Ostrów Wielkopolski znalazł się na turystycznej mapie Radia Poznań! Nasze miasto będzie tematem wieczornej audycji „Rusz się z domu w Wielkopolskę”.

Wczoraj nasze miasto odwiedził reporter Jacek Kosiak. Razem z nim - już dziś - słuchacze wybiorą się na spacer z Ewą Smolińską – kierownikiem kina „Komeda", śladami młodego Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Jak koledzy dostawali się przez okno do jego pokoju w mieszkaniu państwa Trzcińskich, w budynku banku przy Placu Bankowym oraz dlaczego przyszły kompozytor wychodził na czworakach z Gimnazjum Miejskiego - obecnie I Liceum Ogólnokształcącego - przy ulicy Gimnazjalnej? Odpowiedzi na te pytania, padną dziś, na antenie Radia Poznań. Radiosłuchacze dowiedzią się również, że podróżnych wychodzących z dworca kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim wita mural z wizerunkiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. O wielkim obrazie na ścianie kamienicy, opowiedział jego autor -  Konrad Moszyński.

Nie zabraknie też opowieści o innym ostrowianinie, Witoldzie Kujawskim, pionierze polskiego jazzu i odkrywcy talentu muzycznego Krzysztofa Trzcińskiego. Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oprowadził radiowca po wystawie „Ulicami dawnego Ostrowa”. Razem zajrzeli do dawnych ostrowskich sklepów, zakładów rzemieślniczych i kawiarni. Natomiast Aleksandra Kiełb-Szawuła z Ostrowskiego Centrum Kultury przybliżyła dziennikarzowi historię ostrowskiej synagogi.

Programu będziemy mogli posłuchać dziś o godzinie 18:30 na antenie Radia Poznań (dawne Radio Merkury), a także w wersji online: radiopoznan.fm/audio/index?stream=rm/.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x