Ilustracja do artykułu: Swój 1% zostaw w Ostrowie, cz. 1

Swój 1% zostaw w Ostrowie, cz. 1

04-04-2019

Wzorem roku ubiegłego, wraz z portalem Tuba Ostrowa, przystępujemy do prezentacji ostrowskich Organizacji Pożytku Publicznego. Na terenie naszego miasta działa 28 stowarzyszeń uprawnionych do pozyskiwania środków z tytułu 1% podatku. Okres rozliczeń podatkowych za rok 2017 nabiera rozpędu, dlatego też w cyklu artykułów pragniemy przybliżyć działalność ostrowskich organizacji, aby pomóc tym którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wyborze OPP, którego numer KRS wpiszą w swoje zeznanie podatkowe.

W pierwszej odsłonie naszej publikacji prezentujemy grupę „sportową” do której należą 4 stowarzyszenia:

- Fundacja Piotra Reissa

- Ludowy Klub Sportowy „Centra” w Ostrowie Wielkopolskim

- Ostrowskie Towarzystwo Badmintona – Lotka

- Towarzystwo Piłkarskie „Ostrovia 1909”

 

Fundacja Piotra Reissa – KRS 0000376691

Fundacja Piotra Reissa ma swoją siedzibę w Poznaniu przy ul. Źródlanej 1/19. Działalność Fundacji polega na wspieraniu rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży poprzez uprawianie spotu. Fundacja zajmuje się głównie wspieraniem szkółek piłkarskich takich jak:  Wielkopolska Akademia Bramkarska, Akademia Piłkarska Reissa, Akademia Piłkarska Falubaz, Akademia Reksia. Równolegle prowadzi działania w zakresie wspierania dzieci z biednych oraz patologicznych rodzin, posiada również system stypendialny dla najbardziej utalentowanych młodych zawodników. Dla młodych piłkarzy organizuje imprezy sportowe takie jak: Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, Reiss Cup, czy Falubaz Cup. Działająca w Ostrowie Akademia Piłkarska Reissa prowadzi zajęcia na obiektach sportowych ZST-E przy ul. Kantaka. Pozyskane środki z 1% dzielone są na wszystkie Akademie Piłkarskie Piotra Reissa w tym na działającą w Ostrowie Wielkopolskim.

Strona WWW: www.piotrreiss.pl

FB: www.facebook.com/akademiareissa

Mail: info@fundacjareissa.pl

 

Ludowy Klub Sportowy „Centra” w Ostrowie Wielkopolskim - KRS 0000003905

Ludowy Klub Sportowy Centra działa od 1946 roku. Przez pierwsze lata jako Centra Zacharzew, a od 1980 roku, po przyłączeniu części Zacharzewa do Ostrowa – jako Centra Ostrów Wielkopolski. Wizytówką klubu jest zespół seniorów występujący w rozgrywkach IV ligi, jednak szkolenie w klubie odbywa się we wszystkich grupach wiekowych. Dzięki temu w rozgrywkach kaliskiego OZPN Centra może wystawić drużyny w kategorii „żaków”, „orlików”, młodzika młodszego, młodzika starszego, trampkarza młodszego, trampkarza starszego oraz w lidze wielkopolskiej juniorów młodszych

Jak informują władze klubu informują, środki pozyskane z 1% przeznaczone będą na szkolenie oraz zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży trenującej w ostrowskim klubie.

Siedziba Centry mieści się przy ul. Krotoszyńskiej 171.

FB:

Strona WWW: www.lkscentra.com.pl

Mail: lkscentra@op.pl

 

Ostrowskie Towarzystwo Badmintona – Lotka - KRS 0000328182

Ostrowskie Towarzystwo Badmintona – Lotka powstało w 2009 roku z inicjatywy pasjonatów badmintona w Ostrowie. OTB od początku swojej działalności zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży, a także organizacją turniejów badmintona, m.in. Ostrowskiej Ligi Badmintona, Otwartych Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego czy Otwartych Mistrzostw Ostrowa dla Dzieci.

Jak piszą działacze ostrowskiej Lotki: Kochamy Badminton, Kochamy sport, jesteśmy przekonani, że sport jest znaczącym elementem wychowania dzieci i młodzieży. Przekazując na nasze stowarzyszenie Wasz 1% z podatku dochodowego inwestujecie w rozwój dzieci i młodzieży z naszego regionu. Mówią, że okazane dobro wróci do Ciebie ze zdwojoną energią. Każda jedna złotówka przekazana na stowarzyszenie OTB Lotka wróci do Waszych dzieci, dzieci z naszego regionu i zostanie w pełni wykorzystana na ich rozwój. Mamy mnóstwo pomysłów i energii do tego aby dzieci grające w Badmintona w OTB Lotka miały najlepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu, niestety bez Waszego wsparcia wiele z nich nie uda się zrealizować.

Siedziba OTB Lotka mieści się przy ul. Wrocławskiej 51.

Strona WWW: www.lotka.idsl.pl

FB: www.facebook.com/OTBLotka

Mail: info@lotka.ostrowwlkp.pl

 

Towarzystwo Piłkarskie „Ostrovia 1909” - KRS 0000332739

Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 zalicza się do grona najstarszych klubów w Polsce. To klub z ogromnymi tradycjami w Ostrowie Wielkopolskim, których ostrowskim kibicom przybliżać nie trzeba. Obecnie funkcjonuje jako klub jednosekcyjny, aczkolwiek nazwą „dzieli się” z trzema innymi ostrowskimi klubami – koszykarską TS Ostrovią, żużlową TŻ Ostrovią oraz Klubem Piłki Ręcznej Ostrovia. TP Ostrovia 1909 od wielu lat prowadzi szeroką zakrojoną pracę szkoleniową wśród dzieci i młodzieży wystawiając swoje drużyny w rozgrywkach młodzieżowych kaliskiego OZPN. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi również szkolenie piłkarskie dziewcząt, wystawiając w rozgrywkach dwie drużyny występujące w II i III lidze.

Siedziba klubu mieści się przy ul. Wrocławskiej 18.

Strona WWW: www.ostrovia1909.pl

FB: www.facebook.com/ostrovia1909

Mail: klub@ostrovia1909.pl

 

Tuba Ostrowa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x