Ilustracja do artykułu: Swój 1% zostaw w Ostrowie, cz.1 - sport

Swój 1% zostaw w Ostrowie, cz.1 - sport

03-04-2020

Podobnie jak w latach poprzednich, we współpracy z portalem informacyjnym "Tuba Ostrowa", przystępujemy do prezentacji ostrowskich Organizacji Pożytku Publicznego. Tym samym namawiamy - 1% zostaw w Ostrowie.

Liczba stowarzyszeń działających na terenie naszego miasta, uprawnionych do pozyskiwania środków z tytułu 1% podatku, wzrosła w ostatnim roku do 30. W cyklu 5 artykułów pragniemy przybliżyć państwu działalność tych organizacji i zachęcić do przekazania im 1% swojego podatku.

W pierwszej odsłonie naszej publikacji zaprezentujemy grupę „sportową” do której należą 4 stowarzyszenia:

- Fundacja Piotra Reissa

- Ludowy Klub Sportowy „Centra” w Ostrowie Wielkopolskim

- Ostrowskie Towarzystwo Badmintona – Lotka

- Towarzystwo Piłkarskie „Ostrovia 1909”

 

Fundacja Piotra Reissa – KRS 0000376691

Fundacja Piotra Reissa ma swoją siedzibę w Poznaniu przy ul. Źródlanej 1/19. Działalność Fundacji polega na wspieraniu rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży poprzez uprawianie sportu poprzez finansowe wsparcie szkółek piłkarskich takich jak:  Wielkopolska Akademia Bramkarska, Akademia Piłkarska Reissa, Akademia Piłkarska Falubaz, Akademia Reksia. Równolegle prowadzi działania w zakresie wspierania dzieci z biednych oraz patologicznych rodzin, posiada również system stypendialny dla najbardziej utalentowanych młodych zawodników. Dla młodych piłkarzy organizuje imprezy sportowe takie jak: Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, Reiss Cup, czy Falubaz Cup. Działająca w Ostrowie Akademia Piłkarska Reissa prowadzi zajęcia na obiektach sportowych ZST-E przy ul. Kantaka. Pozyskane środki z 1% dzielone są na wszystkie oddziały Akademii Piłkarskiej Reissa.

Strona WWW: www.akademiareissa.pl

FB: www.facebook.com/akademiareissa

Mail: info@fundacjareissa.pl

 

Ludowy Klub Sportowy „Centra” w Ostrowie Wielkopolskim - KRS 0000003905

Ludowy Klub Sportowy Centra działa od 1946 roku. Przez pierwsze lata jako Centra Zacharzew, a od 1980 roku, po przyłączeniu części Zacharzewa do Ostrowa – jako Centra Ostrów Wielkopolski. Wizytówką klubu jest zespół seniorów występujący w rozgrywkach IV ligi, jednak szkolenie w klubie odbywa się we wszystkich grupach wiekowych. Młodzieżowe drużyny Centry występują w rozgrywkach ligowych w kategorii: „żaków”, „orlików”, młodzika młodszego, młodzika starszego, trampkarza młodszego, trampkarza starszego oraz w lidze wielkopolskiej juniorów młodszych

Jak informują władze Centry, środki pozyskane z 1% przeznaczone będą na szkolenie oraz zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży trenującej w ostrowskim klubie.

Siedziba klubu mieści się przy ul. Krotoszyńskiej 171.

FB: https://www.facebook.com/KP-Centra-1946-Ostrów-Wielkopolski-154888064564431/

Strona WWW:  brak

Mail: lkscentra@op.pl

 

Ostrowskie Towarzystwo Badmintona – Lotka - KRS 0000328182

Ostrowskie Towarzystwo Badmintona – Lotka powstało w 2009 roku z inicjatywy pasjonatów badmintona w Ostrowie Wielkopolskim. OTB od początku swojej działalności zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży, a także organizacją turniejów badmintona m.in. Ostrowskiej Ligi Badmintona, Otwartych Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego czy Otwartych Mistrzostw Ostrowa dla Dzieci.

Jak piszą działacze ostrowskiej Lotki: Kochamy Badminton, Kochamy sport, jesteśmy przekonani, że sport jest znaczącym elementem wychowania dzieci i młodzieży. Przekazując na nasze stowarzyszenie Wasz 1% z podatku dochodowego inwestujecie w rozwój dzieci i młodzieży z naszego regionu. Mówią, że okazane dobro wróci do Ciebie ze zdwojoną energią. Każda jedna złotówka przekazana na stowarzyszenie OTB Lotka wróci do Waszych dzieci, dzieci z naszego regionu i zostanie w pełni wykorzystana na ich rozwój. Mamy mnóstwo pomysłów i energii do tego aby dzieci grające w Badmintona w OTB Lotka miały najlepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu, niestety bez Waszego wsparcia wiele z nich nie uda się zrealizować.

Siedziba OTB Lotka mieści się przy ul. Wrocławskiej 51.

Strona WWW: www.lotka.idsl.pl

FB: www.facebook.com/OTBLotka

Mail: info@lotka.ostrowwlkp.pl

 

Towarzystwo Piłkarskie „Ostrovia 1909” - KRS 0000332739

Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 zalicza się do grona najstarszych klubów w Polsce. To klub z ogromnymi tradycjami w Ostrowie Wielkopolskim, których ostrowskim kibicom przybliżać nie trzeba. Obecnie funkcjonuje jako klub jednosekcyjny, aczkolwiek nazwą „dzieli się” z trzema innymi ostrowskimi klubami. TP Ostrovia 1909 od wielu lat prowadzi szeroką zakrojoną pracę szkoleniową wśród dzieci i młodzieży wystawiając swoje drużyny we wszystkich rozgrywkach młodzieżowych. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi również szkolenie piłkarskie dziewcząt, wystawiając w rozgrywkach dwie drużyny występujące w II i III lidze.

Pozyskane środki z 1% przeznaczone zostaną na szkolenie młodzieży ostrowskiego klubu.

Siedziba klubu mieści się przy ul. Wrocławskiej 18.

Strona WWW: www.ostrovia1909.pl

FB: www.facebook.com/ostrovia1909

Mail: klub@ostrovia1909.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x