Centrum Rozwoju Komunalnego wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą i Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk współorganizowało ogólnopolskie seminarium branżowe pn. „Konfrontacje Miejskie” Spotkanie poświęcono było polskiemu sektorowi usług komunalnych jako istotnej części gospodarki miejskiej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób, w tym prezydenci, zastępcy i osoby funkcyjne z urzędów miejskich oraz prezesi i osoby funkcyjne z firm komunalnych.
Realizowane przez Centrum Rozwoju Komunalnego metody efektywnego zarządzania miejską gospodarką komunalną oraz wdrażane innowacyjne projekty stają się inspiracją i wzorem dla sektora komunalnego z całej Polski.
- Ostrowskie doświadczenia i osiągnięcia w sektorze komunalnym cenione przez ekspertów i naukowców służą wypracowaniu modelowych rozwiązań na poziomie ogólnokrajowym – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.
W ramach II Konfrontacji Miejskich poruszona była tematyka ekonomii dla miast. Prof. Tadeusz Markowski przybliżył temat: „Ekonomika miasta jako nauka i podstawa sprawnego zarządzania rozwojem miasta”. Omawiano również zagadnienia miast samowystarczalnych energetycznie, gospodarki o obiegu zamkniętym, roli Polskiego Funduszu Rozwoju w finansowaniu inwestycji miejskich oraz PPP.
Podczas warszawskiego seminarium szczególne uznanie zyskał innowacyjny system ekologicznej elektromobilności oraz koncepcja Ostrowskiego Rynku Energetycznego, które przedstawił Jan Grześkowiak, prezes CRK Energia.
W kwietniu tego roku Ostrów Wielkopolski jako pierwsze polskie miasto i Centrum Rozwoju Komunalnego jako pierwsza spółka komunalna znalazły się w ogólnopolskiej Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich. Miasto oraz spółkę CRK do takiej współpracy zaprosiła Krajowa Izba Gospodarcza w uznaniu wdrożonych rozwiązań i otwartości na innowacje technologiczne jak i zarządcze zarówno miasta jak i ostrowskiego sektora komunalnego.
Centrum Rozwoju Komunalnego