Prace na Stadionie Miejskim idą zgodnie z planem. Trwa wykonanie odwodnienia liniowego - jednego z najważniejszych wymagań PGE Ekstraligi. Teren to wielki plac budowy - poza kluczową inwestycją, realizowanych jest wiele innych - modernizacja oświetlenia, modernizacja trybun, parkingu oraz parku maszyn. Na remont i dostosowanie obiektu do wymagań PGE Ekstraligi pozostało jeszcze 54 dni.
- Jestem przekonany, że zdążymy, bo trzymamy się przyjętych, choć bardzo rozbudowanych, harmonogramów realizacji tego zadania. Determinantem sukcesu jest - bardzo ograniczony - czas. Prace są dobrze zsynchronizowane, ale wciąż występują ryzyka: warunki pogodowe, ale także rozchwiany rynek dostaw towarów. Towary są zamówione i mamy zapewnienie od firm, że będą one w lutym dostarczone i w marcu instalowane. Jestem spokojny, ale wszyscy bardzo żyjemy tą inwestycją - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Stadion Miejski to obecnie wielki plac budowy. Na miejscu jest kilkunastu pracowników i firmy, a każdego dnia na stadion przychodzą wierni kibice, którzy jeszcze nie kibicują zawodnikom, ale kibicują właśnie pracownikom i firmom. Kluczowym elementem inwestycji jest odwodnienie liniowe. Tu prace rozpoczęły się kilka dni temu. Zgodnie z harmonogramem wykonanie odwodnienia liniowego planowane jest do końca lutego. Jednak przy ulicy Piłsudskiego 64 trwa jednocześnie wiele innych prac: modernizacja pozostałej części trybun ziemnych zlokalizowanych na odcinku wjazdu polewaczek, a parkiem maszyn, utwardzenia korony stadionu, ogrodzenia, balustrad, instalacji sanitarnej, instalacji elektrycznej, parku maszyn oraz pasa bezpieczeństwa, nawierzchni wjazdu od strony wschodniej, nawierzchni z pas wzdłuż budynku głównego.Zakupiona została również specjalna plandeka do przykrycia toru. Ważny, dla bezpieczeństwa, jest również monitoring stadionu. Dzisiaj stadion jest wyposażony w trzy kamery - po modernizacji ma być ich czterdzieści.
- Trzymamy rękę na pulsie tego zadania. Raz w tygodniu organizujemy spotkania tzw. rady budowy - z przedstawicielami klubu TŻ Ostrovia z prezesem na czele, przedstawicielami wykonawców inwestycji i zaangażowanymi pracownikami urzędu. Wspólnie analizujemy harmonogram prac i omawiamy postępy i ewentualne zagrożenia. Przygotowanie Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi to dla nas duże wyzwanie, ale robimy wszystko, by zawodnicy już w marcu mogli trenować na torze - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Zgodnie z planem 10 kwietnia na ostrowskim stadionie ma rozegrać się pierwszy mecz TŻ Ostrovia w ekstralidze. Zawodnicy treningi chcą rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie marca.
Od 2017 roku Miasto Ostrów Wielkopolski przeznaczyło na ostrowski Stadion Miejski 26 mln złotych. Przebudowa trybun, schodów i ścian oporowych, odwodnienie trybuny głównej, montaż windy dla osób z niepełnosprawnością, warsztat żużlowy dla młodzieżowców z modernizacją pomieszczeń i wyposażeniem - to efekt wieloletniego wsparcia i inwestowania w stadion przy ulicy Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Łączny koszt obecnych prac, w tym przygotowania Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi, to ponad 14 mln złotych.