Najbliższy rok w Ostrowskim Centrum Kultury zapowiada się bardzo interesująco. Wachlarz artystycznych zaproszeń jest szeroki, zapowiada Maria Szeląg dyrektor OCK. To przede wszystkim festiwale, koncerty, spektakle, wernisaże, spotkania autorskie czy seanse filmowe.
Ostrowskie Centrum Kultury nowy rok zaczyna od mocnego uderzenia. Już w najbliższy czwartek, 5 stycznia, Wielki Koncert Noworoczny.
- To już tradycja, by w jedynym, ekskluzywnym i niepowtarzalnym stylu rozpocząć Nowy Rok. Podczas koncertu usłyszymy piękne kobiece głosy. Wśród nich światowej sławy mezzosopran Małgorzata Walewska w towarzystwie Joanny Motulewicz oraz muzyków Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej. W podobnym klimacie już 10 lutego Noworoczny Koncert Wiedeński, a tam pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek. Dla fanów bluesa 13 stycznia zapraszamy na Ostrów Blues Summit. To odsłona karnawałowa ze specjalnym udziałem legendy polskiej sceny muzycznej Jerzego Styczyńskiego – zaprasza Maria Szeląg, p.o. dyrektora Ostrowskiego Centrum Kultury.
Ostrowskie Centrum Kultury w 2023 roku gra po raz 31. w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w styczniu swój wielki jubileusz, 100-lecie istnienia, obchodzić będzie Ostrowska Orkiestra Koncertowa. Podobny, równie ważny jubileusz z okazji 100-lecia muzykowania w maju obchodzić będzie Chór Męski Echo. Niewątpliwie wyczekiwanym wydarzeniem będzie premiera solowego albumu Macieja Balcara. Na trasie koncertowej artysty nie mogło zabraknąć Ostrowa Wielkopolskiego. Koncert zaplanowano na 25 lutego.
OCK nie zwalnia tempa. Kolejne miesiące to kolejne muzyczne odsłony. Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpią między innymi Alicja Majewska czy Maciej Maleńczuk. Dla tych, którzy poszukują innych doznań artystycznych placówka zaprasza na cykl spotkań na spotkań ostrowskiego Klubu Filmowego „Komeda na Wolności”.
Z kolei dla tych, którzy lubią teatr OCK przygotował kilka dobrych propozycji. Wśród nich: „Klimakterium”, „Telewizja kłamie”, „Prywatna klinika” czy „Kwartet” Bogusława Schaeffera, z gwiazdorską męską obsadą: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski.
Tradycyjnie już OCK zaprasza na przeglądy i festiwale.
- W kwietniu zapraszamy na 35. odsłonę Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, natomiast od 12 do 17 czerwca zapraszamy na 12. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy Grand Prix Komeda. Wiosną tego roku zaczynamy również prezentować po raz kolejny jazzową scenę muzyczną w ramach „Jazz w Muzeum”, a jesień to oczywiście Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”, Jimiway Blues Festival i ten festiwal, na który wiele osób czeka, czyli „Wszystko jest poezją” – mówi Maria Szeląg, p.o. dyrektora Ostrowskiego Centrum Kultury.
Ostrowskie Centrum Kultury to również spotkania autorskie, których nie zabraknie w ramach cyklu „Szuflada” lub Pracownia Wiersza w Forum Synagoga. OCK to także doskonałe miejsce dla spotkań artystów sztuk wizualnych. To cykl wystaw i warsztatów artystycznych zarówno w przestrzeniach OCK-u jak i Forum Synagoga. Placówka zaprasza także na warsztaty. Te najbliższe zaplanowano podczas zimowych ferii.
A zatem rok 2023 będzie kolejnym ważnym rokiem w ostrowskiej kulturze. Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego czeka moc kulturalnych emocji na najwyższym poziomie. Szczegółowy repertuar dostępny na stronie → www.ockostrow.pl