Dorzuć puszkę i pomóż bezdomnych czworonogom! Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich sympatyków zwierząt. Cel to 71 tysięcy puszek, bo tylu mieszkańców liczy Ostrów Wielkopolski.
Cel to 71 000 puszek wartościowej karmy. Podaruj puszkę wartościowej karmy dla psa lub kota! Zrób fajną fotkę i wrzuć posta z hasztagiem #dorzucpuszke! Pamiętajcie, schroniskowy nie znaczy gorszy.
- Czy wiecie, że gdyby każda osoba przyniosła do Schronisko Ostrów 1 (słownie: jedną) puszkę dobrej jakościowo karmy, to schroniskowe zwierzaki miałyby jedzenia na cały rok? Co znaczy dla Ciebie, Ciebie lub Ciebie zakup 1 puszki? Dyszka, dwie dyszki? Tyle co paczka papierosów, balsam do ust lub paczka cukierków. Zróbmy prezent schroniskowym psiakom i pokażmy, że naprawdę zależy nam na zwierzętach…- apelują inicjatorzy akcji, Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt.
Puszki można dostarczyć osobiście lub wysyłać na adres schroniska:
Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim
ul. Pruślińska 3
63-410 Wysocko Wielkie
Numer telefonu: 504 584 848
Jednocześnie na stronie https://zrzutka.pl/29aca7 trwa zrzutka w ramach akcji #dorzucpuszke. Za zebrane środki zostaną zakupione dobrej jakości puszki karmy dla schroniskowych czworonogów.
- W ostrowskim schronisku mamy obecnie 153 psy i 9 kotów. Dbamy o schroniskowe czworonogi, ale każda taka zbiórka to dar serca naszych mieszkańców. Obecnie trwa modernizacja wraz z przebudową i rozbudową obiektu. To koszt blisko 6 mln złotych. Projekt był szeroko konsultowany ze wszystkimi ostrowskimi środowiskami pro-zwierzęcymi i dziś staje się faktem - mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
W ramach inwestycji dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń, których obecnie tak brakuje. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.
Po zakończeniu inwestycji, będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę 2024 roku.